رئیس کل بانک مرکزی: استعفا نداده‌ام + روشی برای یافتن حیات در خارج از منظومه شمسی – دل بلاگ :: وبلاگ فارسی

خبرگزاری مهر: ولی‌الله سیف از تخصیص ارز مورد نیاز صنایع به نرخ ۴ هزار و ۲۰۰تومان خبر داد و گفت: خللی در روند واردات کالاهای اساسی ایجاد نشده است
وی در خصوص تامین نیاز صنایع به ارز ۴ هزار و ۲۰۰تومانی، اظهارداشت: حجم تخصیص ارز و ثبت سفارشی که انجام شده بر مبنای ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان طی یک ماه گذشته نزدیک به ۷ میلیارد دلار است.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تخصیص رقم ۷میلیارد دلار در یک ماه بسیار رقم بالایی است، گفت: ۴ میلیارد دلار تامین ارز شده و روند واردات کشور در مسیر کاملا طبیعی خود در حال پیش روی است. خوشبختانه اقدامات جدید پیاده سازی درست شده و هیچگونه اختلالی در آن وجود ندارد.

خبرگزاری مهر: ولی‌الله سیف از تخصیص ارز مورد نیاز صنایع به نرخ ۴ هزار و ۲۰۰تومان خبر داد و گفت: خللی در روند واردات کالاهای اساسی ایجاد نشده است.

رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سوال مبنی به اینکه آیا خبر استعفای شما از ریاست بانک مرکزی صحت داشت؟، گفت: به هیچ عنوان چنین موضوعی صحت ندارد و از این موضوع تعجب می کنم که چرا برخی افراد مباحث این چنینی را مطرح می‌کنند.

وی اضافه کرد: صنایع کشور در خصوص تامین نیاز خود به ارز ۴ هزار و ۲۰۰تومانی هیچگونه مشکلی ندارند.

تخصیص ۷ میلیارد دلار با نرخ ۴ هزار و ۲۰۰ تومان طی یک‌ماه

——————-

خبرگزاری مهر: ابداع روشی جامع و قابل اتکا برای یافتن حیات در سیارات و کرات خارج از منظومه شمسی همیشه یک چالش جدی بوده و حالا دانشمندان راهی برای غلبه بر این مشکل یافته اند
پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا می گویند چارچوبی ابداع کرده اند که می توان از آن برای یافتن نشانه های حیات و محصولات و مخلوقات بیولوژیک در جو کرات دوردست بهره گرفت.

تلسکوپ هایی که بدین منظور به کار گرفته می شوند، تا بدان حد قدرتمند هستند که حتی برای بررسی ترکیبات گازهای موجود در جو کره زمین و درصد هر یک از آنها قابل استفاده هستند. قرار است تحقیقات اولیه در این زمینه طی ماه های آتی آغاز شود، اما هنوز زمان دقیقی برای این کار اعلام نشده است.

خبرگزاری مهر: ابداع روشی جامع و قابل اتکا برای یافتن حیات در سیارات و کرات خارج از منظومه شمسی همیشه یک چالش جدی بوده و حالا دانشمندان راهی برای غلبه بر این مشکل یافته اند.

آنان امیدوارند با استفاده از این روش بتوان به پاسخی قطعی در مورد وجود حیات در برخی سیارات بسیار دوردست رسید که از چندین دهه قبل در مورد زندگی برخی موجودات ناشناخته بر روی آنها گمانه زنی می شود.

در این روش نسل جدیدی از تلسکوپ ها برای بررسی تغییرات در جو کرات مورد بحث در صورت تغییر فصول و همین طور تغییر ترکیبات و میزان گازهای مختلف در فصول مختلف سال استفاده می شود و مدل های خاصی از این تحولات نشانه ای از وجود حیات در کرات و سیارات یادشده دانسته خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *