ظریف: دولت ترامپ هرگز در برجام نبوده است + پرسش ترامپ از نتانیاهو: واقعا دنبال صلح هستید؟ – دل بلاگ :: وبلاگ فارسی

خبرگزاری ایسنا: وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه دولت ترامپ هرگز در برجام نبوده است، گفت: صرف حضور آمریکا در توافق هسته‌ای کافی نیست و این کشور باید عضو فعال و دارای حسن نیت در این توافق باشد

خبرگزاری ایسنا: وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه دولت ترامپ هرگز در برجام نبوده است، گفت: صرف حضور آمریکا در توافق هسته‌ای کافی نیست و این کشور باید عضو فعال و دارای حسن نیت در این توافق باشد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در بخش دیگری از این گفت‌وگو، تلاش‌های آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه را برای فشار بر تهران در خصوص سیاست‌های منطقه‌ای و برنامه موشکی این کشور، با هدف نگهداشتن واشنگتن در توافق هسته‌ای اشتباه توصیف کرد.

وی همچنین گفت: صرف حضور ایالات متحده در توافق هسته‌ای کافی نیست، آمریکا باید یک عضو فعال در این توافق با حسن نیت باشد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به نیویورک سفر کرده است در گفت‌وگو با پایگاه خبری المانیتور تصریح کرد: اگر رئیس‌جمهور ترامپ دیگر به تعلیق تحریم‌ها علیه ایران ادامه ندهد که به منزله خروج از توافق هسته‌ای خواهد بود، تهران می‌تواند برنامه هسته‌ای خود را به نحوی بسیار پیشرفته‌تر از سرگیرد.

ظریف در ادامه تاکید کرد: خروج واشنگتن از توافق،‌ تفاوت چندانی با گذشته نخواهد داشت؛ چرا که سیاست‌های دولت ترامپ در طول 15 ماه گذشته به گونه‌ای بوده که مانع از بهره اقتصادی ایران از برجام شده است.

——————-

خبرگزاری ایسنا: منابع آگاه فاش کردند رئیس جمهور آمریکا سال گذشته میلادی طی تماسی تلفنی از نخست وزیر رژیم صهیونیستی پرسیده، آیا صلح برایش اهمیتی دارد؟

 وبسایت خبری “آکسیوس” گزارش کرد که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا این اظهارات بی‌پرده را در جریان گفت‌وگو درباره به دست آمدن یک توافق صلح احتمالی در خاورمیانه بیان کرد
پیش از این تماس تلفنی، رئیس جمهور آمریکا اخباری را درباره توافق‌های مضائف از جانب بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای حفظ رضایت حامیان محافظه‌کارش دریافت کرده بود که ترامپ آن را اقدامی غیرضروری با هدف برانگیختن خشم فلسطینیان دانست.

خبرگزاری ایسنا: منابع آگاه فاش کردند رئیس جمهور آمریکا سال گذشته میلادی طی تماسی تلفنی از نخست وزیر رژیم صهیونیستی پرسیده، آیا صلح برایش اهمیتی دارد؟

یک مقام ارشد نیز به این پایگاه خبری گفت: رییس جمهور آمریکا رابطه بی‌پرده و نزدیکی با نخست وزیر اسرائیل دارد و اقدامات او را برای “تقویت صلح” در هنگام رویارویی با چالش‌های متعدد تحسین می‌کند.

سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید اظهار کرد: رییس جمهور با تعدادی از رهبران خارجی رابطه خوبی دارد اما این به آن معنا نیست که هنگام مذاکره درباره آنچه که برای آمریکا بهتر است، نمی‌تواند قاطع رفتار کند.

 وبسایت خبری “آکسیوس” گزارش کرد که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا این اظهارات بی‌پرده را در جریان گفت‌وگو درباره به دست آمدن یک توافق صلح احتمالی در خاورمیانه بیان کرد.

ترامپ و نتانیاهو، اوایل ماه جاری میلادی و در میانه تنش‌های خاورمیانه درباره اعتراضات غزه در مرز سرزمین‌های اشغالی گفت‌وگو کردند.

سه منبع خبری که از این تماس آگاه بودند، به آکسیوس گفتند، ترامپ سپس از نتانیاهو پرسید که آیا واقعا دنبال صلح است یا خیر.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *