ادعاهای جدید ضد ایرانی ائتلاف سعودی + پیش بینی نتانیاهو در مورد خروج ترامپ از برجام – دل بلاگ :: وبلاگ فارسی

خبرگزاری فارس: «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی با نمایش قطعاتی از موشک‎های یمنی شلیک شده به عربستان سعودی مدعی شد که ائتلاف، اسنادی را در اختیار دارد که نشان می دهد موشک‌های شلیک شده ایرانی است و توسط ایران در اختیار انصارالله قرار می‌گیرد
سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی همچنین گفت که قطر با یک تصمیم سیاسی در ائتلاف عربی ضد یمنی شرکت داشت و سپس با یک تصمیم سیاسی از ائتلاف کنار گذاشت شد.

به گزارش اسکای نیوز، ترکی المالکی در پی شلیک دیشب موشک‌های بالستیک یمن به عمق خاک عربستان مدعی شد که ائتلاف موشک‎های ایرانی را در یمن کشف و ضبط کرده است.

خبرگزاری فارس: «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی با نمایش قطعاتی از موشک‎های یمنی شلیک شده به عربستان سعودی مدعی شد که ائتلاف، اسنادی را در اختیار دارد که نشان می دهد موشک‌های شلیک شده ایرانی است و توسط ایران در اختیار انصارالله قرار می‌گیرد.

وی اعلام کرد که «حوثی‎ها» تاکنون ۱۰۴ موشک بالستیک را به سمت اراضی سعودی شلیک کرده‌‏اند.

المالکی در ادعایی مضحک اعلام کرد که ایران از بندر الحدیده برای قاچاق موشک های بالستیک استفاده می‌کند و شورای امنیت باید به حساب ایرانی‌ها به دلیل تجهیز «حوثی‎ها» به موشک‎های بالستیک برسد.

سخنگوی ائتلاف ادعا کرد: موشکی که با آن ریاض هدف قرار گرفته، ایرانی و از نوع «قیام» بوده است. عربستان حق پاسخگویی به ایران را در مکان و زمان مناسب نزد خود محفوظ می دارد.

——————-

خبرگزاری مهر: به نقل از شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار امروز خود به وزیران امور خارجه آلمان و فرانسه گفته است که در صورت عدم ایجاد تغییرات عمده در برجام، آمریکا در ماه می (اردیبهشت) از آن خارج خواهد شد
خبرگزاری مهر: به نقل از شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار امروز خود به وزیران امور خارجه آلمان و فرانسه گفته است که در صورت عدم ایجاد تغییرات عمده در برجام، آمریکا در ماه می (اردیبهشت) از آن خارج خواهد شد.

روز گذشته نیز «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا گفت با نظر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور در خصوص برجام موافق است.

سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل مدعی شد باید با این واقعیت که برجام در زمان خود یک توافق بد بود و قابل اصلاح و بهبود نیست، روبرو شد.

وی در گفتگو با رادیو نیویورک تاکید کرد توافق هسته ای ایران از طریق مذاکرات آمریکا و اروپا قابل اصلاح شدن نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *