عملیات عفرین؛ دام آمریکا برای ترکیه – دل بلاگ :: وبلاگ فارسی

خبرگزاری میزان: کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: نیرو‌های کُرد سوریه امتدادی از نیرو‌های کُرد ترکیه هستند و این‌ها یک رابطه قومیتی باهم دارند که این یک نوع همگرایی بین کرد‌های سوریه و ترکیه برای ضربه زدن به ارتش ترکیه ایجاد خواهد کرد
کارشناس مسائل غرب آسیا تاکید کرد: ضمن اینکه نیرو‌های کُرد سوریه امتدادی از نیرو‌های کُرد ترکیه هستند و این‌ها یک رابطه قومیتی باهم دارند که این یک نوع همگرایی بین کرد‌های سوریه و ترکیه برای ضربه زدن به ارتش ترکیه ایجاد خواهد کرد. آمریکا دامی برای ترکیه ایجاد کرده است که خروج از آن برایش دشوار خواهد بود.

وی افزود: به نظر می‌رسد ترکیه وارد باتلاقی شده است که خروج از آن برای دولت اردوغات کاملا دشوار خواهد بود به اعتبار اینکه کرد‌های سوریه با آموزش‌هایی که داشتند، می‌توانند یک جنگ فرسایشی علیه ارتش ترکیه ایجاد کنند.

هانی زاده عنوان کرد: طبیعتا اگر ارتش ترکیه سریعا از سوریه خارج نشود هزینه سنگینی خواهد پرداخت و یک جنگ پارتیزانی میان کرد‌های سوریه و ارتش ترکیه در دراز مدت بوجود می‌آید که به نفع ارتش ترکیه نخواهد بود و به تدریج دچار فرسایش خواهد شد و هر روز کشته‌های زیادی خواهد داد به همین دلیل به نظر می‌رسد ترکیه هرچه سریعتر باید از سوریه خارج شود.

خبرگزاری میزان: کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: نیرو‌های کُرد سوریه امتدادی از نیرو‌های کُرد ترکیه هستند و این‌ها یک رابطه قومیتی باهم دارند که این یک نوع همگرایی بین کرد‌های سوریه و ترکیه برای ضربه زدن به ارتش ترکیه ایجاد خواهد کرد. آمریکا دامی برای ترکیه ایجاد کرده است که خروج از آن برایش دشوار خواهد بود.
                          
عملیات عفرین؛ دام آمریکا برای ترکیهحسن هانی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، درباره آخرین تحولات عفرین سوریه گفت: هم اکنون منطقه عفرین در اشغال ارتش ترکیه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *