کاهش 65 درصدی صادرات ترکیه به ایران + یاران نیکخواه پیروز شدند – دل بلاگ :: وبلاگ فارسی

خبرگزاری فارس: به نقل از الشرق الاوسط، دفتر آمار دولتی ترکیه گزارش داد حجم مبادلات تجاری بین ایران و این کشور در 9 ماهه نخست سال جاری 14 درصد نسب به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است
وزارت اقتصاد ترکیه اعلام کرد بخش گردشگری این کشور در سال 2017، 20 میلیارد دلار درآمد خواهد داشت. 

وی اعلام کرد: ترکیه قصد دارد مشوق‌های جدیدی را با هدف افزایش ورود گردشگران ارائه دهد.

خبرگزاری فارس: به نقل از الشرق الاوسط، دفتر آمار دولتی ترکیه گزارش داد حجم مبادلات تجاری بین ایران و این کشور در 9 ماهه نخست سال جاری 14 درصد نسب به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

در این گزارش آمده است ایران و ترکیه از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه سپتامبر 8.1 میلیارد دلار مبادلات تجاری داشته‌اند. 

افزایش بحران امنیتی ناشی از کودتای نافرجام در ترکیه باعث شد درآمد این کشور از گردشگری از 31.46 میلیارد دلار در سال 2015 به 22.11 میلیارد دلار در سال 2016 برسد. 

در عین حال وزیر گردشگری ترکیه پیش‌بینی کرد درآمد این کشور از محل ورود گردشگران در سال 2018 به 30 میلیارد دلار خواهد رسید.

در این بازه زمانی ایران 5.8 میلیارد دلار به ترکیه صادرات داشته و در عوض ترکیه نیز 2.3 میلیارد دلار به ایران کالا صادر کرده است که در مقایسه با 3.8 میلیارد دلار مدت مشابه سال گذشته 65 درصد کاهش داشته است.

——————-

خبرگزاری تسنیم: در ادامه دیدارهای لیگ بسکتبال چین، تیم‌های جیانگسو تونگشی و سیچوان پینشنگ وال که بازیکنانی ایرانی در اختیار دارند مقابل حریفان خود به میدان رفتند
در بازی نخست، تیم جیانگسو نیز در خانه مقابل «لیائونینگ دایناسورز» با نتیجه 110 بر 107 به پیروزی رسید. صمد نیکخواه بهرامی، کاپیتان پیشین تیم ملی توانست در مدت 41 دقیقه و 46 ثانیه حضورش در زمین، 4 امتیاز، 6 ریباند و 2 پاس گل به سود تیمش ثبت کند. «دومینیک جونز» 38 امتیاز و 8 ریباند دیگر برای جیانگسو به دست آورد.

خبرگزاری تسنیم: در ادامه دیدارهای لیگ بسکتبال چین، تیم‌های جیانگسو تونگشی و سیچوان پینشنگ وال که بازیکنانی ایرانی در اختیار دارند مقابل حریفان خود به میدان رفتند.

در دیدار بعدی، تیم سیچوان با حضور حامد حدادی با نتیجه 108 بر 121 مغلوب میزبان خود «شینجیانگ فلایینگ تایگرز» شد. کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران در مدت 28 دقیقه و 18 ثانیه حضورش در زمین توانست 10 امتیاز، 11 ریباند و 3 پاس گل به نام خود ثبت کند. جمال فرانکلین 41 امتیاز و 9 ریباند دیگر برای سیچوان به دست آورد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *