چرا طاهری نمی‌خواهد در پرسپولیس بماند؟ – دل بلاگ :: وبلاگ فارسی

خبرگزاری میزان: علی اکبر طاهری قصد رفتن دارد، او خیلی وقت است که می‌خواهد از پرسپولیس جدا شود. استعفا‌های چندباره در این چند ماه گواه خوبی برای این ادعا است
درست است که همیشه گفته شده ارتباط خوبی بین مسعود سلطانی‌فر و علی اکبر طاهری وجود دارد اما چه کسی است که نداند از همان ابتدا بین این ۲ مدیر اختلافات عمیقی وجود داشت. البته تا پیش از آغاز کار دولت جدید این اختلاف‌ها خیلی واضح نبود، اما بعد از اینکه جای پای سلطانی‌فر در وزارت ورزش محکم شد، اختلاف با طاهری هم به اوجش رسید. در تمام این مدت سلطانی‌فر در تلاش بود به عنوان رئیس مجمع از قدرتش استفاده کند و طاهری هم تلاش می‌کرد به هر نحوی شده مقابل برخی خواسته‌های وزیر و وزارتخانه ایستادگی کند. شاید اگر فشار هواداران پرسپولیس در این مدت وجود نداشت طاهری خیلی وقت پیش از طرف وزارت ورزش از سمتش برکنار می‌شد.

در این اواخر هم شنیده شده که وزارت ورزش و جوانان به صورت جدی خواستار این شده که تکلیف پول هنگفتی که اسپانسر پرسپولیس در سال گذشته به این باشگاه پرداخت کرده مشخص شود. ظاهرا مسئولان معتقد هستند که پول زیادی از طریق اسپانسر به باشگاه پرداخت شده که تکلیفش مشخص نیست!

طاهری از خرداد ۹۴ که به صندلی مدیریت باشگاه پرسپولیس تکیه زد چند بار به صورت رسمی و غیر و رسمی از سمتش استعفا داد، اما هربار با مخالفت وزیر ورزش و جوانان روبرو شد، چه زمانی که محمود گودرزی وزیر بود و چه زمانی که مسعود سلطانی‌فر در وزاتخانه نفر اول بود. البته نکته جالب اینجاست که طاهری در خیلی از موارد از حربه استعفا برای به کرسی نشاندن حرف یا خواسته‌اش استفاده کرد و تقریبا در تمام موارد هم موفق بود.

ابهامات همیشگی مالی!/ پول اسپانسر کجاست؟!

دعوا با اسپانسر

در این مطلب قصد داریم به تمام اتفاقات و حاشیه‌های طاهری در پرسپولیس اشاره کنیم. مسائلی که در تمام مدت حضور طاهری روی صندلی مدیریت باشگاه پرسپولیس همیشه حاشیه‌ساز بوده است.

استعفا، استعفا، استعفا

شاید یکی از مواردی که بیشترین هجمه را علیه باشگاه پرسپولیس درست کرد، داستان محرومیت مهدی طارمی و البته باشگاه پرسپولیس در پرونده شکایت ریزه اسپور ترکیه است. پرونده‌ای که گفته می‌شود باشگاه پرسپولیس به خاطر سندسازی و تقلب در قرارداد طارمی از طرف فیفا محکوم شده و از ۲ پنجره نقل‌وانتقالاتی هم محروم. این پرونده از آن دست پرونده‌هایی است که می‌تواند نکته تاریک بزرگی در دوران مدیریت طاهری باشد. اگر ثابت شود که باشگاه پرسپولیس در این داستان مقصر بوده و تقلب کرده آن‌وقت باید منتظر واکنش مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال باشیم.

بعد از قضیه برانکو، مسئله محرومیت باشگاه پرسپولیس از ۲ پنجره نقل‌وانتقالاتی وجود دارد. یعنی پرسپولیس تا یک سال آینده نمی‌تواند بازیکنی خارج از مجموعه‌اش جذب کند و این یعنی فاجعه! در این شرایط قرارداد خیلی از ستاره‌های پرسپولیس هم در پایان فصل تمام می‌شود و تیم مدیریتی باشگاه پرسپولیس چالش بزرگی برای تمدید قرارداد این بازیکنان خواهد داشت.

وضعیت پرسپولیس چه می‌شود؟

قطعا یکی از نکات تاریک دوران حضور طاهری در پرسپولیس ابهامات فراوان مالی در این باشگاه است، ابهاماتی که هیچ‌وقت در مورد شخص طاهری نبود اما همیشه برخی اطرافیان طاهری را شامل می‌شد. از همان ابتدای حضور طاهری در باشگاه پرسپولیس این ابهامات به وجود آمد. با شکل گیری داستان اردوی اوکراین، جذب ۲ بازیکن پر سر و صدای اوکراینی، جذب عجیب بازیکنان جوان، داستان پاداش‌های پر سر و صدا و … نمونه‌ای از ابهامات مهم زمان مدیریت طاهری بود.

داستان طارمی و محرومیت عجیب پرسپولیس

با رفتن احتمالی طاهری از باشگاه پرسپولیس، می‌شود پیش‌بینی کرد این تیم و باشگاه وارد دوران چالش و حاشیه جدیدی شوند. در وهله اول داستان تمدید قرارداد برانکو وجود دارد و مدیران این باشگاه برای نگه داشتن این مربی موفق و کروات در پرسپولیس کار دشواری دارند. مربی که اعلام کرده فقط در صورتی برای تمدید قرارداد با پرسپولیس وارد مذاکره می‌شود که پیشنهادی از تیم ملی کشورش نداشته باشد.

خبرگزاری میزان: علی اکبر طاهری قصد رفتن دارد، او خیلی وقت است که می‌خواهد از پرسپولیس جدا شود. استعفا‌های چندباره در این چند ماه گواه خوبی برای این ادعا است. طاهری که روز گذشته در جریان خداحافطی از کارمندان باشگاه به خاطر سفر کربلا دوباره حرف از رفتن زده، مدت زیادی است که این تصمیم را گرفته است. طاهری می‌خواهد قبل از برکناری به هر دلیل خودش از پرسپولیس برود تا وجهه خوبی هم داشته باشد.
با تمام این تفاسیر طاهری بعد از همکاری با سامانه ۳۰۹۰ همراه اول از ابتدای فصل جدید تصمیم گرفت که با این شرکت قطع همکاری کند و شرکت جدیدی را جایگزین کند. بعد از این تصمیم بود که اختلاف بین طاهری و اسپانسر قبلی بالا گرفت. همان موقع گفته می‌شد که این اسپانسر رابطه خوبی با وزارت ورزش و جوانان و البته مدیران رده بالای آن دارد و به احتمال فراوان برنده این دعوا اسپانسر خواهد بود. حالا شنیده شده یکی از دلایل عمده طاهری برای رفتن از پرسپولیس این است که قرار شده با تصمیم مجمع باشگاه اسپانسر قبلی به جای خود برگردد و همین موضوع هم حسابی کام طاهری را تلخ کرده و عزمش را برای رفتن از پرسپولیس جزم کرده است.

در نهایت هم مثل همیشه تنها اشخاصی که از این بازی‌ها و دعوا‌ها متضرر می‌شوند هواداران هستند. کاش مدیران بالا دستی ورزش کشور به اندازه‌ای که فکر تسویه حساب‌های شخصی خود هستند به فکر حال و روز هواداران تیم‌هایی مانند پرسپولیس و استقلال هم بودند تا این قشر عظیم دچار سرخوردگی نشوند.

اختلاف همیشگی با وزیر!

شاید یکی از کار‌های مثبتی که طاهری در این ۲ سال و اندی در پرسپولیس انجام داده بحث اسپانسر و درآمدزایی باشد. طاهری در این مدت به خوبی توانست از ظرفیت اسپانسری باشگاه پرسپولیس استفاده کند و با امضای قرارداد‌های مختلف اسپانسری هم بودجه مربوطه برای اداره باشگاه را به دست بیاورد و هم خیلی از بدهی‌ها را پرداخت کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *