خودمختاری کافی شاپ‌ ها در شهر – دل بلاگ :: وبلاگ فارسی

میزان نوشت:برخی کافی شاپ‌ها به دور از انصاف مبالغ گزافی را از مشتریان خود اخذ می‌کنند و هر کدام با توجه به محدوده منطقه‌ای لیست قیمت جداگانه‌ای جهت ارائه خدمات به مشتریان ارائه می‌کنند
میزان نوشت:برخی کافی شاپ‌ها به دور از انصاف مبالغ گزافی را از مشتریان خود اخذ می‌کنند و هر کدام با توجه به محدوده منطقه‌ای لیست قیمت جداگانه‌ای جهت ارائه خدمات به مشتریان ارائه می‌کنند.
 رئیس اتحادیه صنف بستنی آبمیوه و کافی شاپ تهران با بیان اینکه متصدی کافی شاپ مسئول نرخ گذاری است و باید نرخ‌های عادلانه تعیین کند، گفت: در صورت شکایت از واحد صنفی بازرس موضوع را بررسی و با متخلف برخورد می‌کند.

 در این رابطه اسکندر آزموده رئیس اتحادیه صنف بستنی آبمیوه و کافی شاپ تهران اظهار کرد: به دلیل اینکه سایز ظروف و کیفیت خدمات ارائه شده در کافی شاپ‌ها متنوع است نرخ برای کافی شاپ‌ها اعلام نمی‌شود.

حال با این اوصاف، ارائه چنین فاکتورهای از سوی کافی‌شاپ‎های سطح شهر با وجود نبود نرخ مصوب و نظارت از سوی مسئولین دور از انتظار نیست.

درآمد‌هایی که در پاره‌ای از اوقات با بی انصافی صاحبان کافی شاپ‌ها و اجحاف در حق مشتری و با قیمت‌های نجومی که برای عرضه خدمات خود می‌گیرند به دست می‌آید؛ قیمت‌هایی که هیچ نظارتی بر روی آن‌ها صورت نمی‌گیرد و متصدیان این واحد‌ها بر اساس سلیقه خود اقدام به قیمت‌گذاری می‌کنند.

وی در خصوص دریافت هزینه‌هایی تحت عنوان مالیات ارزش افزوده و حق سرویس خاطر نشان کرد: کافی شاپ‌ها حق گرفتن این هزینه‌ها را ندارند و تخلف است.

آزموده با بیان اینکه بیشتر کافی شاپ‌های متخلف، واحد‌های بدون پروانه هستند، تاکید کرد: ۵۰ درصد کافی شاپ‌ها فاقد پروانه هستند و به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند.

هر چه شهر‌ها به سمت مدرن‌تر پیش می‌روند کسب و کار‌های جدید نیز بیشتر به وجود می‌آیند، کسب و کار‌هایی که در گذشته رایج نبوده است؛ یکی از این کسب و کار‌ها که البته دیگر نمی‌توان آن را جدید نامید، کافی شاپ‌ها هستند که در نقاط مختلف شهر خودنمایی می‌کنند.

امروز با کمتر خیابانی روبه رو می‌شوید که با عبور از آن‌ها نظارگر کافی شاپ در آن نباشید و جوانانی را نبینید که دور یک میز جمع شده و مشغول به صحبت هستند، درآمد کافی شاپ‌ها به دلیل اینکه مورد توجه نسل جوان قرار دارند و عمدتا بیشتر مشتریان آنان جوانان هستند از رونق خوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در قیمت گذاری کالا‌ها این اتحادیه جزو اولویت سوم محسوب شده و بر این اساس هیچ نرخی برای واحد‌های آن مصوب نمی‌شود.

علاوه بر این برخی از کافی‌شاپ‌ها هزینه‌هایی بابت حق سرویس و مالیات بر ارزش افزوده می‌گیرند که غیرقانونی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *